Search

Обрати мовуВиховна та спортивно-масова робота

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ

Виховна та спортивно-масова робота


Ми не можемо зробити дитину
щасливою, але в наших силах дати
дітям прагнення до щастя, віру в те,
що людина може бути щасливою

Г. Сковорода

«Національне виховання, — писала Софія Русова, — забезпечує кожній нації найширшу демократизацію освіти, коли її творчі сили не будуть покалічені, а значить, дадуть нові оригінальні, самобутні скарби задля вселюдного поступу: воно через пошану до свого народу виховує в молоді пошану до інших народів».

Нині, спираючись на глибинні національно-виховні традиції народу, поступово відроджується національна система виховання, яка враховує такі особливості сьогодення, як перехід України до ринкових відносин, протистояння внутрішнім та зовнішнім загрозам, відродження всіх сфер життя українського суспільства і процес розбудови незалежної держави. В її основі - український виховний ідеал.

Виховання студентської молоді в коледжі ґрунтується на таких пріоритетних напрямках діяльності:

 • Єдність навчального і виховного процесів;
 • Розвиток культури взаємовідносин, здорового способу життя;
 • Підвищення ефективності інформаційно-просвітницьких і виховних годин;
 • Виховання молоді з патріотичних, гуманістичних позицій;
 • Удосконалення роботи вихователів та виховно-профілактичної роботи зі студентами;
 • Організація соціально-психологічної допомоги студентам;
 • Розвиток студентського самоврядування.

Головною метою виховної роботи є набуття студентами соціального досвіду, досягнення високої культури взаємин, формування у них особистих рис громадянина української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, політичної, правової, трудової, екологічної культури і військово-патріотичної підготовки.

Значна увага приділяється адаптації студентів нового набору. Адже головною метою даної роботи є:

 • Допомога студентам правильно оцінити свої сили, виробити бажання застосовувати їх з максимальною віддачею, швидше адаптуватися до умов навчання у коледжі; прищепити любов до обраної професії; 
 • Формування національної свідомості у студентів і відповідальності за долю України;
 • Виховання любові до рідної землі, народу, відновлення і збереження історичної пам’яті;
 • Вивчення історії, традицій та звичаїв рідного краю - завдання національно-патріотичного виховання.

Серед традиційних заходів даного напряму можна віднести: «Дні пам'яті Героїв Крут», «Небесної Сотні», «День української вишиванки», «День захисника України», «День Гідності і Свободи», «Дні пам'яті жертв Голодомору», Тижні рідної мови, тематичні вечори.

Прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина; виховання поваги до Конституції, законів України, державних символів України; формування правової і політичної грамотності студента; розвиток відповідальності і самостійності; реалізація заходів, спрямованих на попередження злочинності - ось завдання превентивного та правового виховання. Серед головних заходів: тижні права, зустрічі з працівниками правоохоронних органів , проведення лекцій, бесід, круглих столів з проблем захисту прав людини.

Оволодіння духовними і культурними надбаннями людства, українського народу; формування естетичних смаків і культури поведінки; організація змістовного дозвілля; розвиток естетичних потреб і почуттів, художніх здібностей і творчої діяльності - завдання художньо-естетичного виховання. Серед основних заходів: огляд-конкурс « Твої таланти, першокурснику», «Свято Миколая», Міжнародний фестиваль художньої творчості «Голосіївська весна», «Свято вишиванки».

Утвердження моральних цінностей; формування високих моральних якостей; виховання культури поведінки як в коледжі, так і за його межами; формування почуття власної гідності, честі, свободи, рівності, працелюбності, самодисципліни - завдання морально-етичного виховання. Цей напрямок роботи доповнюють традиційні зустрічі з представниками духовенства, організація «Хресної Дороги» у храмах м. Заліщики, проведення анкетувань на морально-правову тематику, робота у обласному навчально-реабілітаційному центрі ( школі-інтернаті м.Заліщики).

Виховання відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя; фізичне, психічне та духовне загартування; формування фізичних здібностей студента, зміцнення його здоров’я; змістовна організація дозвілля, залучення до фізичної культури і спорту всіх студентів; формування потреби у безпечній поведінці, протидія та запобігання негативним звичкам, профілактика захворювань - завдання фізичного виховання. Бережливе ставлення до власного здоров’я – це досить актуальна проблема сучасного суспільства, адже здоров’я вважається найвищою суспільною цінністю. Ведення здорового способу життя важливе для кожної людини, а в першу чергу – для студентської молоді, оскільки саме студенти майбутнє країни.

Фізична культура займає провідну роль у дотриманні здорового способу життя. Для нормального функціонування організму студента необхідна певна кількість рухової активності, яка втілюється в фізичних вправах. Регулярні фізичні навантаження приводять організм в стан тренованості, в основі якого лежить процес адаптації, тобто пристосування функцій різних органів до нових умов їх діяльності.

Цитуючи слова видатного українського педагога В.О.Сухомлинського, можна сказати: «Впливати на колектив вихованців – означає надихати його певним прагненням, бажанням…Там, де є колективне прагнення до чогось високого і благородного, з’являється та велика, нездоланна сила виховного впливу колективу на особистість».

Книш Ігор Ярославович,
заступник директора з виховної роботи

: