Засідання робочої групи ОПП «Агрономія»
Метою освітньо-професійної програми «Агрономія» є підготовка фахових молодших бакалаврів з агрономії, надання здобувачам освіти теоретичних знань, практичних умінь і навичок, формування у них загальних і спеціальних компетентностей, достатніх для успішного виконання професійних обов'язків та вирішування практичних проблем в галузі рослинництва.
8 квітня 2025 року відбулось чергове засідання робочої групи ОПП «Агрономія» для обговорення проєкту освітньо-професійної програми Агрономія та навчального плану підготовки здобувачів фахової передвищої освіти за спеціальністю Н1 Агрономія та розгляду проєкту вибіркових навчальних дисциплін за вільним вибором здобувача фахової передвищої освіти 2025 року вступу за освітньо - професійною програмою «Агрономія» спеціальності Н1 Агрономія.
В засіданні взяли участь керівник робочої групи Ірина Башта, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист; члени робочої групи: Роман Андрусик, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист, Петро Коропецький, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший викладач; викладач циклової комісії агрономічних та інженерно-технічних дисциплін Василь Конько, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший викладач;представники органів студентського самоврядування - Валентин Яремчук, студент 2-го курсу технологічного відділення - керівник культурно-масового сектору студентського парламенту, Марія Кикуш, студентка 22 групи - голова старостату коледжу, Іванна Дуць, студентка 42 групи - представник органів студентського самоврядування. На засідання були запрошені і стейкхолдери: Ростислав Сеник - головний агроном кластеру ТОВ «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ БУКОВИНА», Мирослав Розлуцький - директорТОВ «Добробут», Микола Долотко, директор ПОП «Золота нива».
Ірина Башта, гарант ОПП «Агрономія» надала інформацію щодо проєкту ОПП, наголосила про необхідність перегляду освітніх компонентів на відповідність сучасним вимогам і пріоритетним напрямкам розвитку аграрного сектору економіки країни та регіону, а також новому переліку спеціальностей відповідно до вимог Положення про систему забезпечення якості освіти у ВСП Заліщицький ФК ім. Є.Храпливого НУБіП України.
Роман Андрусик, член робочої групи, виступив з пропозицією про збільшення переліку компетентностей здобувачів освіти шляхом врахування представлених у матриці відповідності програмних результатів навчання та обов'язкових освітніх компонентів. Він наголосив також на тому, що Вибіркові дисципліни, які студенти обирають самостійно - це дисципліни, які вводяться для ефективного використання можливостей коледжу з метою задоволення освітніх і кваліфікаційних потреб студентів. Вони надають можливість здійснення поглибленої підготовки, сприяють академічній мобільності студента з врахуванням його особистих інтересів.
Ростислав Сеник виступив з пропозицією збільшення практичної підготовки в ОПП, що дасть можливість студентам на більш глибоке опанування передових технологій вирощування сільськогосподарських культур в сучасних аграрних підприємствах.
Мирослав Розлуцький акцентував увагу на більш активному залученні здобувачів вищої освіти до участі в наукових заходах та практичних заняттях на виробництві.
Микола Долотко запропонував запрошувати аграріїв для участі в практичних семінарах, науково-практичних конференціях, дискусіях на актуальні теми під час занять.
Валентин Яремчук та Марія Кикуш висловили побажання врахувати результати анкетувань та внесені пропозиції здобувачів освіти щодо відповідності ОПП потребам і запитам студентів.
Петро Коропецький зазначив, що порядок вибору навчальних дисциплін визначається «Положенням про організацію освітнього процесу у ВСП Заліщицький ФК ім. Є.Храпливого НУБіП України» та «Положенням про порядок та умови здійснення вибору освітніх компонентів (дисциплін) здобувачами освіти» та повністю відповідає нормам фахової підготовки здобувачів освіти.
Дуць Іванна запропонуваларозширити перелікдисциплінза вільним вибором здобувачів освіти.
Василь Конько відмітив, що представлений на розгляд перелік вибіркових навчальних дисциплін забезпечує набуття загальних і фахових компетентностей здобувачами освіти за освітньо-професійною програмою «Агрономія» зі спеціальності Н1 Агрономія.
На засіданнібуло прийнято рішення:
-внести зміни до проєкту освітньо-професійної програми «Агрономія» за спеціальністю Н1 Агрономія 2025 року вступу з врахуванням всіх висловлених пропозицій та надати для погодження методичною радою коледжу;
- схвалити та внести на розгляд методичної ради коледжу проєкт переліку вибіркових навчальних дисциплін за вільним вибором здобувача фахової передвищої освіти за освітньо-професійною програмою «Агрономія» із спеціальності Н1 Агрономія.
Ірина БАШТА, керівник робочої групи ОПП «Агрономія»