Social-menu

Перспективи планети Земля та бджільництво

Тиждень агрономічних дисциплін

Перспективи планети Земля та бджільництво – на таку тему в рамках Тижня агрономічних дисциплін, за ініціативою викладача Володимира Глови, було проведено інформаційно-просвітницький захід.

Розмова почалась з того, що 20 травня кожного року в світі відзначається Всесвітній день бджіл. Мета дня – привернути увагу людства до важливої ролі бджіл в житті людини та екосистеми, а також загроз для їх існування та заходів щодо їх збереження.

Аргументуючи важливість бджіл, Володимир Степанович привів більше 20 конкретних фактів про цих чудових комах.

Наступним пунктом розповіді-дискусії стало питання, що буде, якщо зникнуть бджоли, причини їх зникнення? Про дану проблему, в свій час говорив відомий вчений Альберт Енштейн: "Після вимирання всіх бджіл людство протягне всього лише чотири роки». З цим похмурим пророцтвом важко не погодитись. Адже більше третини агрокультур не виживуть без запилення. Без бджіл нам загрожує дефіцит продуктів харчування, небачених досі масштабів.

Основними причинами на думку вчених є:

  • неграмотне використання пестицидів;
  • інфекції та паразити;
  • вплив електромагнітного випромінювання;
  • зміни клімату та екологічні проблеми.

    А чи можна виправити ситуацію як склалася та поглиблюється? Виявляється, дослідники працюють над цим завданням з тих пір, як було поставлено питання «Чому зникають бджоли?»

    Студенти, різних спеціальностей, а це і: агрономи, бухгалтери, економісти, екологи, спеціалісти з комп'ютерних технологій вносили свої різноманітні пропозиції стосовно збереження популяції бджіл.

    А на питання «чого можна навчитись у бджіл?» звучали думки і про: працьовитість, самоорганізацію, універсальність, гармонію, розвиток пам'яті, математичних здібностей, самовдосконалення і т.п.

    Підсумовуючи розповідь-дискусію, Володимир Степанович привів настанови, царя Соломона для свого сина:

    Піди до бджоли і пізнай, 

    Яка вона працелюбна,

    Яку почесну роботу вона виконує.

    ЇЇ працю використовують для здоров'я

    І царі і простолюдини.

    Хоч сильно слабка, 

    Але мудрістю шанована.

    Ірина БАШТА,

    голова циклової комісії агрономічних дисциплін

: