Тиждень агрономічних дисциплін
Зустріч майбутніх аграріїв зі стейкхолдерами
7 травня в рамках тижня агрономічних дисциплін відбулася зустріч дирекції коледжу, викладачів та здобувачів освіти ВСП «Заліщицький фаховий коледж імені Є. Храпливого НУБіП України» зі стейкхолдерами - представниками МХП-Перспектив Західний Хаб, зокрема, філії «ПЕРСПЕКТИВ» ПрАТ «ЗЕРНОПРОДУКТ МХП». Головною темою заходу стало обговорення перспектив майбутнього працевлаштування для молодих спеціалістів в аграрному секторі.
Зустріч розпочалася з презентації, де бізнес-партнер з персоналу філії «ПЕРСПЕКТИВ» ПрАТ «ЗЕРНОПРОДУКТ МХП» Уляна БОРТЕЙЧУК та її колеги розповіли про масштаби діяльності компанії, її інноваційний підхід до ведення агробізнесу та соціальну відповідальність. Здобувачі освіти мали змогу дізнатися про сучасні технології, що використовуються в агрохолдингу, та принципи сталого розвитку, яких дотримується компанія.
Пані Уляна інформувала присутніх про бренди, діяльність та масштаби функціонування філії. В об'єднанні повністю закритий цикл виробництва - від вирощування сировини, зокрема зернових культур, до готової продукції. Оскільки таких компаній в Україні не так багато, це дозволяє вести бізнес в умовах війни, створювати робочі місця, розвивати країну. В обробітку філії - 26 тис. га землі, потужність елеватора складає 100 тис. т. На полях філії, які розташовані на Івано-Франківщині та Тернопільщині, вирощується пшениця, кукурудза, соя, ріпак. Вирощена продукція зберігається на елеваторі, а частина в складах та пластикових рукавах з використанням найновіших технологій.
Уляна Степанівна відзначила, що в агровиробництві застосовуються ІТ, космічні технології, робота по навігації, впроваджується точне землеробство. Фахівець наголосила, що співпраця між навчальними закладами та компанією сприяє ефективнішому розподілу праці та практичній підготовці студентів.
Студенти також отримали вичерпну інформацію про актуальні вакансії компанії, соціальний пакет, заробітну плату, можливість дуальної форми освіти, проходження виробничої переддипломної практики, стажування, а також про переваги працевлаштування в МХП, що є гарною перспективою для наших випускників. Було цікаво дізнатись, що компанія створила агрошколу AgroSchool — нову навчальну програму для молодих фахівців у галузі агрономії та агроінженерії. Навчання триває майже пів року і включає не лише традиційні дисципліни, але й курси, спрямовані на розвиток логічного та критичного мислення, а також комунікативних навичок. Програма складається з кількох етапів: два тижні офлайн-занять, практичне завдання під наглядом наставника протягом 2-3 місяців, а також фінальний етап, де учасники захищають розроблені ними бізнес-кейси. Після завершення курсу випускники отримують сертифікати, які впливатимуть на їхнє кар'єрне зростання в компанії.
Здобувачі освіти, в свою чергу, задавали фахівціям компанії цілий ряд актуальних питань, які цікавлять на даний час майбутніх молодих фахівців – аграріїв.
По завершенню зустрічі пані Уляна з колегами провели зі студентами цікаве онлайн-опитування, в якому потрібно було дати відповіді на питання по отриманій інформації про компанію. Студентам - переможцям були вручені призи.
Зустріч пройшла в надзвичайно теплій, дружній атмосфері. Висловлюємо вдячність нашим партнерам за співпрацю. Впевнені, що такі зустрічі продовжуватимуться і надалі та сприятимуть майбутньому працевлаштуванню здобувачів освіти й залученню молодих фахівців до розвитку аграрного сектору України.
Роман АНДРУСИК, завідувач технологічним відділенням
Ірина БАШТА, голова циклової комісії агрономічних та
інженерно-технічних дисциплін