Search

Обрати мовуГерої не вмирають

Герої не вмирають

20 лютого відзначається День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Внаслідок трагічних подій в ті зимові дні загинуло більше сотні беззбройних активістів Євромайдану, більше тисячі отримали поранення, кілька десятків пропали безвісти.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

Ці страшні події стали завершальним етапом «Революції гідності», їх результатом стала втеча з країни Віктора Януковича та частини його оточення. Незважаючи на те, що минуло вже 6 років, судовий процес щодо розстрілів ще не завершено.

Герої Небесної Сотні пішли за покликом свого серця та повстали проти насилля та несправедливості. Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя, заради нової України.

У зв'язку із роковинами цих cтрашних подій викладачами суспільних дисциплін було організовану виставку, кураторами груп проведені тематичні виховні години.

Галина Петрів, викладач коледжу

 

: