Циклова екологічних дисциплін
ГОЛОВА ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ Фреяк Галина Борисівна – викладач спеціальних дисциплін,спеціаліст вищої категорії, викладач-методист |
|
Сопівник Любов Йосипівна – викладач біологічних дисциплін, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, відмінник аграрної освіти України, заслужений педагогічний працівник Національного університету біоресурсів і природокористування України |
|
Гагалюк Василь Васильович – викладач спеціальних дисциплін, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти України, заслужений педагогічний працівник Національного університету біоресурсів і природокористування України |
|
Радик Алла Василівна – викладач природничих дисциплін, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист |
|
Полева Руслана Михайлівна – викладач спеціальних дисциплін, спеціаліст вищої категорії |
|
Бачук Оксана Романівна – викладач екологічних дисциплін, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист |
Стрімкий розвиток суспільства, застосування нових технологій виробництва, зростаючий негативний вплив людини на природу – все це призводить до значних проблем навколишнього середовища. Міжнародна спільнота останні десятиріччя акцентує особливу увагу на необхідності ефективної екологічної освіти, що зумовлює необхідність підготовки громадян з високим рівнем екологічних знань, екологічної свідомості і культури, які базуються на нових критеріях оцінки взаємовідносин суспільства і природи. В світлі таких вимог, головним завданням екологічної освіти в Україні є ефективна професійна екологічна підготовка через базову екологічну освіту.
Фахові знання, вміння і навички студенти одержують від викладачів – професіоналів, а саме: Сопівник Л.Й., Гагалюка В.В., Фреяк Г.Б., Радик А.В., Полевої Р.М., Бачук О.Р. Ці педагоги професійно спрямовують студентів на практичне застосування знань.
Основними завданнями викладачів циклової є забезпечення якісної професійної підготовки здобувачів освіти шляхом удосконалення інформаційного забезпечення навчального процесу, впровадження інноваційних методів навчання, проведення внутрішнього навчального контролю (готовності викладачів до теоретичних та практичних занять, контроль за взаємовідвідуванням викладачів циклу, за використанням в освітньому процесі сучасної навчальної та методичної літератури тощо).
Викладачі циклової комісії екологічних дисциплін забезпечують якісну підготовку грамотних спеціалістів ОПС "Фаховий молодший бакалавр" спеціальності 101 «Екологія».
Метою роботи викладачів є формування професійних компетенцій студентів при вивченні природничо-наукових дисциплін, виховання професійних якостей майбутніх фахівців та розвиток їх творчого потенціалу.
Викладачі вивчають і впроваджують передовий педагогічний досвід, впроваджують інноваційні технології, які сприяють підвищенню якості знань студентів. Робота зорієнтована на вимоги до компетентностей сучасної освіти, в яких вагоме місце займають знання про природу і навколишній світ, обізнаність в сучасних досягненнях природничих наук та перспектив їх подальшого розвитку.
Цикловою комісією викладачів екологічних дисциплін проводяться відкриті заходи, акції, конкурси, олімпіади, семінари, зустрічі з цікавими особистостями та фахівцями в сфері природоохоронної діяльності. Активними учасниками цих заходів є студенти.
Студенти також залучаються до участі в навчально-дослідницькій роботі, до роботи в гуртках. Все це сприяє розвитку творчого потенціалу студентів, підвищенню якості знань.
Свою методичну майстерність викладачі підвищують шляхом участі у науково – методичних та психолого–педагогічних семінарах, вебінарах, конференціях, курсах підвищення кваліфікації та ін.
На засіданнях викладачів циклової комісії екологічних дисциплін обговорюються питання пов'язані з успішністю студентів, аналізуються результати проміжної атестації, літньої та зимової сесій, визначаються шляхи покращення якості знань студентів.
Викладання всіх профільних дисциплін здійснюється з урахуванням сучасних вимог до організації навчання на основі проблемно-пошукового та практично-зорієнтованого підходів.
Результатом роботи викладачів циклової комісії екологічних дисциплін є засвоєння студентами професійних знань, умінь і навичок, сприяння до розуміння різнобічної цінності природи та зацікавленості екологічними проблемами, активному і творчому підходу в природоохоронній діяльності, формування глибокого переконання у необхідності охорони природи й особистій причетності до цієї справи.
Викладачі циклової комісії навчають майбутніх фахівців спеціальності 101 «Екологія» проводити спостереження за станом атмосферного повітря, гідросфери, біоти та ландшафтів; здійснювати лабораторні й польові дослідження об’єктів навколишнього природного середовища із використанням сучасних інформаційних технологій; оцінювати стан геологічного середовища, атмосферного повітря, водних ресурсів, ґрунтів, природних об'єктів; впроваджувати заходи щодо збереження та відновлення екосистем, давати рекомендації з оптимізації стану довкілля тощо. Впродовж навчання студенти-екологи опановують робітничі професії «Оператор комп’ютерного набору» та «Лаборант хіміко – бактеріологічного аналізу».
Під керівництвом викладачів студенти коледжу є активними учасниками науково-практичних конференцій за результатами науково-дослідної та пошукової роботи.
Викладачі циклової комісії екологічних дисциплін мають немало цікавих задумів та планів, спрямованих на формування у студентів необхідних компетентностей та підвищення ефективності освітнього процесу. В роботі кожного педагога вважливо в цей непростий час не втратити почуття оптимізму, активно займатись самовдосконаленням та самоосвітою, враховуючи всі сучасні запити аграрного виробництва, адже це надалі є запорукою якісної підготовки висококваліфікованих фахівців.