Тиждень агрономічних дисциплін проведено та підведено підсумки
Завершено підведення підсумків тижня агрономічних дисциплін, що проводився у ВСП «Заліщицький фаховий коледж імені Є.Храпливого НУБіП України» з 05.05 по 09.05.25 р.
Завдяки організованій роботі викладачів агрономічних дисциплін цей період був наповнений цікавими та пізнавальними заходами з метою активізації роботи викладачів та студентів, розвитку пізнавальної діяльності здобувачів освіти, поглиблення їх інтересу до обраної спеціальності, формування у них фахових компетентностей, а також з метою пропагування перспективної в даний час спеціальності «Агрономія».
Понеділок 05.05.25 р.
Тематичну відеоекскурсію по колекційно-дослідних та демонстраційних ділянках, навчальних лабораторіях коледжу провели викладачі Башта І.С. та Дудяк І.П.
Відбулась цікава гостьова лекція, організована Андрусиком Р.В.,для здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності 201 Агрономія, проведена Ростиславом СЕНИКОМ - головним агрономом кластеру «Буковина» компанії «Контінентал Фармерз Груп» про діяльність свого кластеру. Присутні ознайомились з інформацією про різні системи обробітку ґрунту, а також проблеми і ризики, які можуть виникати в процесі виробництва, принципи та логіку застосування різних ґрунтообробних агрегатів.
Студенти спеціальності 201 Агрономія під час проведення навчальної практики з дисципліни Технологія зберігання і переробки продукції рослинництва разом з керівниками практики Андрусиком Р.В. та Грицишин С.Ф. побували на ПП «Консервний завод - Заліщицький». В ході заняття було не тільки продемонстровано в дії устаткування і обладнання, але й представлено його технічні характеристики і економічні показники ефективності використання.
Вівторок 06.05.25 р.
Показ актуальних відеофільмів по агрономії у вестибюлі коледжудав змогу ознайомитись з ведучими аграрними компаніями та підприємствами України. Також відбувся відео-перегляд виїзного заняттястудентів коледжуз плодівництва в господарстві «Топаз» Чортківського району. Керівник господарства Патола Таїсія Іванівна вирощує зерняткові, кісточкові, горіхоплідні культури. Особливістю технології вирощування саду в цьому господарстві є те, що дерева проти шкідників і хвороб обробляються лише біологічними препаратами.
Викладачами Баштою І.С та Андрусиком Р.В. проведено виїзне заняття з навчальної практики по землеробству з грунтознавством зі студентами спеціальності «Агрономія» на базі блоку Заставна кластеру «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ БУКОВИНА». Під керівництвом та змістовним інформаційним супроводом головного агронома кластеру «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ БУКОВИНА» Сеника Ростислава Івановича та керівника блоку Заставна Садовника Михайла Павловича студенти потрапили у світ сучасної агротехніки. Здобувачі освіти отримали вичерпну інформацію про моделі найновішої сільськогосподарської техніки та обладнання, яке використовується компанією для виконання всього спектру сільськогосподарських робіт та наочно побачили роботу техніки під час виконання посіву сільськогосподарських культур
Проведення змістовної інформаційно-просвітницької години зі студентами у формі розмови-дискусії на актуальну тему «Перспективи планети Земля та бджільництво» організував викладач Глова В.С. Здобувачі освіти ознайомились з важливою роллю бджіл в житті людини та екосистеми в цілому, а також загроз для існування бджіл та заходів щодо їх збереження.
Середа 07.05.25 р.
Відбулася зустріч дирекції коледжу, викладачів та здобувачів освіти ВСП «Заліщицький фаховий коледж імені Є. Храпливого НУБіП України» зі стейкхолдерами - представниками МХП-Перспектив Західний Хаб, зокрема, філії «ПЕРСПЕКТИВ» ПрАТ «ЗЕРНОПРОДУКТ МХП». Головною темою заходу стало обговорення перспектив майбутнього працевлаштування для молодих спеціалістів в аграрному секторі. Бізнес-партнер з персоналу філіїУляна БОРТЕЙЧУК та її колеги розповіли про масштаби діяльності компанії, її інноваційний підхід до ведення агробізнесу та соціальну відповідальність. По завершенню зустрічі пані Уляна з колегами провели зі студентами цікаве онлайн-опитування, в якому потрібно було дати відповіді на питання по отриманій інформації про компанію. Студентам - переможцям були вручені призи.
З метою поглиблення і закріплення теоретичного матеріалу з навчальної практики «Технологія зберігання і переробки продукції рослинництва», здобувачі освіти спеціальності 201 Агрономія під керівництвом викладачів відвідали приватне підприємство «АМБАР 88». Метою заняття було ознайомлення з виробничими процесами з переробки сої, організацією закупівель сировини та реалізації готової продукції.
У рамках науково-практичної конференції «Розвиток творчого потенціалу студентів коледжу в процесі науково-дослідної та пошукової діяльності»
відбулось засідання секції «Розвиток аграрного сектора: теорія і практика».
Було відмічено змістовність та актуальність доповідей, всі учасники секції продемонстрували високий рівень підготовки, аналітичного мислення та зацікавленості у вирішенні актуальних аграрних проблем.
Четвер 08.05.25 р.
Викладачами Андрусиком Р.В та Баштою І.С. організовано та проведено заняття з навчальної практики по насінництву і селекції зі студентами спеціальності «Агрономія» ВСП Заліщицький ФК імені Є. Храпливого НУБіП України на базі блоку Глибочина кластеру «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ БУКОВИНА». Студенти отримали практичний досвід по визначенню глибини посіву, норми висіву насіння, тобто густоти рослин на площі, рівномірності посіву тощо. Були присутніми під час проведення сівби сої сорту Кіото. Посів проводився з одночасним внесенням сипучих добрив. Ознайомились з роботою різних типів сівалок, зокрема Horsch Pronto 9DС,
Horsch Pronto 9SW, Claydon T6.
Викладачами Коропецьким П.М., Баштою І.С. організовано онлайн вікторину «Агрономія для всіх», до участі в якій залучено студентів коледжу та учнів загальноосвітніх шкіл. Вікторина ще триває, по її завершенні за результатами будуть визначені та нагороджені переможці.
П'ятниця 09.05.25 р.
Заняття з навчальної практики по технології зберігання і переробки продукції рослинництва проведено Викладачами Андрусиком Р.В. та Грицишин С.Ф. на базі ПП «Мамин хліб» - виробника смачного хліба та кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання. На виробництві студентам представили інфраструктуру підприємства, розповіли про основні вимоги і умови до якості сировини, практику налагоджування і розвитку контактів з партнерами та систему постачання і реалізації продукції. Ознайомлено з основними виробничими показниками та санітарно-технічними вимогами до технологічних процесів, персоналу і обладнання.
Проведено семінар «Академічна доброчесність: проблеми і шляхи реалізації та відповідальність».Було зроблено акцент на тому, як саме відбувається перевірка академічних робіт за допомогою спеціального програмного забезпечення, яке зіставляє тексти з відкритими джерелами, електронними базами та науковими публікаціями. Особливу увагу було приділено також прикладам недоброчесного запозичення та межам допустимого перефразування. Адже плагіат — це не лише технічне порушення, а передусім етична проблема, яка підриває довіру до результатів навчання та наукової діяльності.
Підводячи підсумки проведеного тижня агрономічних дисциплін, хочеться відзначити злагоджену роботу як викладачів, так і студентів. Здобувачі освіти спеціальності «Агрономія» прийняли активну участь в усіх заходах, які проводились в його рамках і ще раз впевнились, що недаремно обрали даний фах, адже він має в перспективі велике майбутнє, а висококваліфіковані спеціалісти даного профілю надзвичайно затребувані на ринку праці.
Ірина БАШТА, голова циклової комісії агрономічних та
інженерно-технічних дисциплін