Social-menu

Виїзні заняття - основа формування практичних навичок студентів

Тиждень агрономічних дисциплін

Виїзні заняття - основа формування практичних навичок студентів

Для того, щоб бути висококваліфікованим спеціалістом аграрної сфери, студент повинен пройти всі етапи підготовки в навчальному закладі. Одним з важливих напрямів формування практичних навичок майбутніх спеціалістів є проведення навчально-практичних занять на базі передових сільськогосподарських підприємств.

В рамках тижня агрономічних дисциплін проведено виїзне заняття з навчальної практики по землеробству з грунтознавством зі студентами спеціальності «Агрономія» на базі блоку Заставна кластеру «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ БУКОВИНА».

Під керівництвом та змістовним інформаційним супроводом головного агронома кластеру «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ БУКОВИНА» Сеника Ростислава Івановича та керівника блоку Заставна Садовника Михайла Павловича студенти потрапили у світ сучасної агротехніки. Здобувачі освіти отримали вичерпну інформацію про моделі найновішої сільськогосподарської техніки та обладнання, яке використовується компанією для виконання всього спектру сільськогосподарських робіт.

Спеціалісти компанії розповіли не лише про технічні характеристики машин, але й детально зупинилися на особливостях їх налаштування, регулювання та комплектування різноманітними знаряддями та пристосуваннями залежно від виконуваних технологічних операцій. Вони поділились власним досвідом, розкриваючи практичні тонкощі досягнення оптимальних параметрів роботи агрегатів для якісного виконання польових робіт та ефективного використання техніки.

Студенти мали змогу дізнатись про критерії вибору тієї чи іншої техніки для конкретних агротехнічних завдань, а також про сучасні підходи до комплектації машин для підвищення їхньої продуктивності та функціональності.

Побували також на посівах озимого ячменю сорту Люсьєн, довідались про систему обробітку, удобрення та оцінили стан рослин.

На площі, зайнятій посівами озимого ріпаку гібриду ПТ 302, який є універсальним гібридом, що дає змогу долати типові виклики під час вирощування в умовах України, Ростислав Іванович ознайомив з тонкощами технології вирощування, удобрення, захисту та особливостями біологічного розвитку рослин під час вегетації. На рослинах студенти знайшли шкідників, якими виявились ріпаковий квіткоїд та оленка волохата.

Цікаво було наочно ознайомитись з процесом сівби соняшника гібриду НК Конді. Проводився посів сівалкою точного висіву Horsch Maestro для культур широкорядної сівби з одночасним внесенням рідких і сипучих добрив.

По завершенню заняття в затишній їдальні блоку Заставна всіх пригостили смачним обідом.

Від проведеного виїзного практичного заняття залишилось багато позитивних вражень. Студенти та викладачі щиро вдячні керівництву та спеціалістам кластеру «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ БУКОВИНА», адже здобувачі освіти отримали змогу побачити успішний приклад реалізації своєї майбутньої професії, що заохочує до старанного навчання. 

Роман АНДРУСИК, Ірина БАШТА, керівники практики

: